O Plukon

Plukon Food Group jest jednym z największych graczy na rynku mięsa drobiowego w Europie i dostarcza produkty drobiowe oraz gotowe do spożycia posiłki wiodącym europejskim partnerom w sektorze żywności. Dzięki 34 oddziałom w sześciu krajach i ponad 9.500 pracowników jesteśmy międzynarodowym liderem w zakresie przekładania potrzeb konsumentów na innowacyjne produkty, koncepcje i rozwiązania hodowlane.

Fakty i liczby

Firma posiada obecnie 34 zakłady w Europie, w tym 9 w Holandii, 6 w Niemczech, 3 w Belgii, 1 w Polsce, 7 we Francji i 8 w Hiszpanii. Siedziba główna znajduje się w Wezep w Holandii. W 2023 roku osiągnęliśmy obroty w wysokości około 3,1 miliarda euro.

Ambicje

Plukon chce być najbardziej elastycznym, wydajnym, innowacyjnym i opierającym się na wiedzy producentem mięsa drobiowego i posiłków w Europie. Chcemy to osiągnąć, działając w oparciu o nasze podstawowe wartości: innowacyjność, realistyczne podejście i odpowiedzialność. Biorąc innowacyjność za punkt wyjścia, życzenia konsumentów za kompas i pamiętając o naszym środowisku, opracowujemy przyszłościowe rozwiązania żywnościowe. Plukon Food Group to centrum wiedzy w dziedzinie mięsa drobiowego i, wychodząc z tego założenia, nadal chcemy się rozwijać pod względem jakości, wydajności i rentowności.

Nasze kluczowe wartości

3mfy4sdxun3n44w6p9jmknmkq3gg666adsgzpkadkp4qsmjqpj9awpibioqs8533ruyq5gm62z67fhpvny4gmj7tkinp9h69jxw