Plukon Food Group nabędzie 100% udziałów polskiej spółki Algas SP

Wezep – Katowice, 2 kwietnia 2024 r., Plukon Food Group (PFG) osiągnęła porozumienie z udziałowcami Algas SP Sp. z o.o. (Algas) w celu nabycia 100% udziałów działalności w zakresie uboju i przetwórstwa.
 
Algas, to firma prowadzona od dwóch pokoleń przez rodzinę Szatan z siedzibą w pobliżu Katowic na południu Polski, posiadająca ubojnię i zakład przetwórczy. Firma rozpoczęła swoją działalność w zakresie przetwórstwa drobiu w 1997 roku i ugruntowała swoją pozycję czołowego lokalnego gracza w branży uboju drobiu i przetwórstwa w południowej Polsce. Obroty Algas w 2023 roku wyniosły około 35 mln euro.
 
Przejęcie Algas stanowi ważny moment zarówno dla Plukon Food Group, jak i rodziny Szatan, gdyż jego celem jest dalszy rozwój działalności w Polsce. Integracja Algas w ramach PFG stwarza nowe szanse, zwiększa możliwości dostarczania naszym klientom detalicznym i gastronomicznym w Polsce i Europie wysokiej jakości świeżych i mrożonych produktów drobiowych.
 
Rodzina Szatan będzie w dalszym ciągu zaangażowana w działalność gospodarczą ubojni i zakładu przetwórczego. Ponadto rodzinne fermy brojlerów będą nadal dostarczać kurczaki do ubojni Algas.
Kees Kraijenoord, CEO Plukon Food Group, powiedział: „Strategiczna decyzja o przejęciu firmy Algas wzmacnia naszą pozycję w Polsce i w Europie oraz podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój i przywództwo na europejskim rynku drobiu. Cieszymy się, że możemy powitać firmę Algas i rodzinę Szatan w naszej grupie oraz wykorzystać synergie powstałe z naszych połączonych zasobów i umiejętności.”
 
Szczepan Szatan, rzecznik prasowy rodziny Szatan i Członek Zarządu Algas: „Partnerstwo z PFG stanowi przełomowy rozdział w naszej rodzinnej firmie. Jesteśmy podekscytowani możliwościami wykorzystania zasobów i wiedzy specjalistycznej PFG w celu przyspieszenia rozwoju firmy. Rodzina Szatan pozostaje głęboko zaangażowana w dalszy sukces firmy i oczekuje owocnej współpracy z Plukon Food Group.”
 
Transakcja podlega zwyczajowym warunkom, takim jak zgoda właściwych organów ds. konkurencji.

Plukon Food Group

Plukon Food Group to innowacyjny gracz w Europie na rynku drobiu, dań i sałatek, komponentów posiłków oraz białek alternatywnych. Firma posiada 33 lokalizacje w sześciu krajach Europy i w 2023 roku osiągnęła obrót w wysokości 3,1 miliarda euro, zatrudniając 9500 pracowników.
 
W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt:
Plukon Food Group B.V.
Anetta Arends, Communications & PR Manager
Tel: +3138 – 3766637

 

3mfy4sdxun3n44w6p9jmknmkq3gg666adsgzpkadkp4qsmjqpj9awpibioqs8533ruyq5gm62z67fhpvny4gmj7tkinp9h69jxw