Plukon Food Group B.V. i J.A. ter Maten Holding B.V. łączą siły

Wezep/Bunschoten – 6 lutego 2023 – Plukon Food Group B.V. i J.A. ter Maten Holding B.V. ogłosiły dzisiaj, że Plukon nabył 51% udziałów J.A. ter Maten Holding B.V.

Plukon jest znany jako wiodący gracz w branży drobiarskiej w Europie. Ponadto Plukon jest głównym producentem posiłków świeżych, gotowych do spożycia oraz komponentów do posiłków. Firma została założona w 1894 roku i obecnie działa w sześciu krajach europejskich.

Ter Maten, założona w 1978 roku, jest rodzinną firmą specjalizującą się w przetwarzaniu surowców drobiowych na wysokiej jakości produkty do dalszego przetwarzania na produkty Food lub Petfood. Ter Maten posiada dwa zakłady produkcyjne w Bunschoten w Holandii, a także mniejszy zakład produkcyjny w Brecht w Belgii. Oprócz sprzedaży w Europie, Ter Maten jest silnym i doświadczonym graczem w eksporcie poza Europą, o globalnym zasięgu.

Działania Ter Maten są wzmocnieniem działań podejmowanych przez Plukon. Udział w Ter Maten doskonale wpisuje się w ambicje Plukonu, aby dalej wzmacniać swoją pozycję na rynku europejskim w łańcuchu wartości przetwórstwa drobiu.

Współpraca pomiędzy Ter Maten i Plukon, która sięga czasów założenia firmy przez ojca Jana ter Maten, zabezpiecza kulturę, ciągłość i silne plany rozwoju rodzinnej firmy w szybko zmieniającym się świecie.

Zarząd Ter Maten Wouter i Willem ter Maten: „Jako zarząd byliśmy już bardzo zadowoleni ze współpracy z Plukonem. Firma o wysokim stopniu profesjonalizmu i wartościach, które podzielamy. Wspólnie z firmą Plukon jesteśmy przekonani, że jako zarząd możemy w pełni realizować nasze plany ekspansji, ponieważ w ten sposób zabezpieczyliśmy część dostaw surowców. Ten krok nie będzie miał wpływu na dotychczasowych dostawców.”

Prezes Plukon Peter Poortinga: „Jesteśmy zachwyceni transakcją z rodziną Ter Maten, a tym samym wzmocnieniem długoterminowej współpracy pomiędzy obiema firmami. Zarówno Plukon jak i Ter Maten są dostawcami wysokiej jakości produktów drobiowych, gdzie podstawą jest wysoka jakość i niezawodność dostaw. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Willemem i Wouterem ter Matenem, aby zrealizować nasze ambicje dotyczące wzrostu w nadchodzących latach.”

O Plukon Food Group

Plukon Food Group jest innowacyjnym graczem w branży drobiu, posiłków i sałatek, komponentów posiłków i alternatywnych białek w Europie. Firma posiada obecnie 30 oddziałów w Europie, w tym 9 w Holandii, 6 w Niemczech, 3 w Belgii, 1 w Polsce, 7 we Francji i 4 w Hiszpanii. Zatrudniając około 9000 pracowników, Plukon zrealizował w 2022 roku obrót w wysokości około 2,7 mld euro.

O J.A. ter Maten Holding
Ter Maten jest wysokiej jakości podmiotem zajmującym się przetwarzaniem głównie produktów ubocznych z kurczaka, z których wytwarzane są wysokiej jakości produkty dla przemysłu przetwórczego oraz dla przemysłu produkującego karmę dla zwierząt domowych. Firma posiada 2 zakłady produkcyjne w Holandii i 1 w Belgii. Ter Maten zatrudnia około 150 osób. W 2022 roku obroty firmy wyniosły około 100 milionów euro.

Więcej informacji można uzyskać u:

Plukon Food Group
Anetta Arends, kierownik ds. komunikacji i PR
Tel.: +31(0)38 3766637
communicatie@plukon.nl

J.A. ter Maten B.V.
Tel.: +31(0) 33-2985114
info@termaten.nl

Lub odwiedź nasze strony internetowe: www.plukon.nl lub www.termaten.nl

3mfy4sdxun3n44w6p9jmknmkq3gg666adsgzpkadkp4qsmjqpj9awpibioqs8533ruyq5gm62z67fhpvny4gmj7tkinp9h69jxw